V decembri je najslabším a najviac ohrozeným orgánom hrubé črevo. A to aj s ohľadom na vianočné sviatky a Silvester.
Hrubé črevo je v pentagrame v úzkom spojení s pľúcami. Výstupným orgánom čriev je koža.
Priamo reaguje aj na metabolizmus, takže pokiaľ mu metabolizmus nepošle správne spracovanú potravu, buď nad tým črevo dlho premýšľa, čo je to za materiál a potom je na rade zápcha, druhým prípadom je, že črevo nestačí potravu cez nánosy vstrebať a radšej rýchlo vylúči materiál von a to je hnačka..
Z reflexnej terapie je výbornou prevenciou stláčania plôšok čriev ráno na záchode, uľahčí sa tým putovanie materiálu v črevách.
Reflexné plôšky čriev sa nachádzajú na oboch chodidlách nad pätami smerom k stredu chodidla.
Vynikajúca je aj mechanická očista čriev – čo je tzv. hydrocolonterapia, ide o riadené výplachy čriev s kontrolou odchádzajúcich exkrementov. Tam vás aj zoznámia s vhodným počtom opakovaní.
Vyčistí sa tým celé hrubé črevo od nánosov a balastov na stenách. Vhodné je súčasne podávať aj lactobacil – prirodzenú baktériu čriev, rovnako ako pri podávaní antibiotík.
Na hrubé črevo je vynikajúca tinktúra Margaréta šarlátová a čaj z Nátržníka husieho. Pravdou je, že v akom stave máme črevo, tak sa nám aj darí..
Hrubé črevo ovláda strach, ktorého je všade okolo nás veľa, nemalou mierou sa na tom podieľajú aj médiá. Takže verte, že dosiahnete všetko, čo chcete aj bez strachov, ktoré nás len zbytočne zväzujú.
December je pre všetkých z nás obdobím predvianočnej atmosféry, kedy sme čoraz viac napojení na svoje vnútro. Koniec roka je takým zvláštnym až spirituálnym časom, zhodnocujeme celý uplynulý rok a tešíme sa, čo nám ten nastávajúci prinesie.
Podľa čínskej medicíny je v decembri najviac ohrozené hrubé črevo, ktoré je rovnako ako pľúca elementom kovu. Z fyzického hľadiska, je zakončením nášho tráviaceho systému a stará sa o odvádzanie „odpadov“ z tela.
Je teda na mieste, aby bolo neustále čisté a správne fungovalo. Z hľadiska psychiky je hrubé črevo miestom nášho podvedomia, našich najhlbších obáv, strachov a tienistých stránok.
Oslabenie sa najprv prejavuje najmä zápchou, hnačkou alebo kručením v črevách. Neskôr sa môže pridať aj oslabenie imunity
Hrubé črevo je najväčším orgánom našej imunity, už naši predkovia hovorili, že imunita sídli práve v črevách – je to až 70 %.
Keďže hrubé črevo súvisí so sliznicami v tele, jeho oslabenie sa prejavuje aj vo forme častých nádch, viróz alebo aj krvácaním z nosa.
Hrubé črevo je zmenšeninou nášho tela, je to sústava, ktorá stimuluje celý organizmus. Každý úsek stimuluje určitý orgán a preto, keď je niektorý z úsekov hrubého čreva zanesený, odrazí sa to vo funkčnosti daného orgánu a dochádza k vzniku ochorenia.
Hrubé črevo odovzdáva cez svoju stenu látky do tela. Čisté a zdravé črevo odovzdáva vitamíny, vodu a soli do krvi a vyživuje náš organizmus.
Funguje to tak aj so zaneseným črevom, do tela sa potom dostávajú látky, ktoré nás oslabujú. Všetky nečistoty sú potom odvádzané kožou vo forme ekzémov alebo rôznych pupienkov a akné.
V neposlednom rade je prejavom aj častá únava, podvýživa organizmu (a to aj u osôb obéznych), bolesti hlavy, migrény, bolesti v oblasti bedrovej chrbtice alebo opary na dolnej pere.
Najúčinnejšia je detoxikácia hrubého čreva, či už v podobe tzv. klystírov (výplachov čriev), ktoré majú svoj základ už po tisícročia vo všetkých kultúrach, tak aj vo forme pravidelných pôstov (kedy pijeme iba vodu) alebo odľahčovacích dní (kedy jeme napríklad len ovocie), ryžu alebo pijeme iba čerstvé ovocné/zeleninové šťavy).
Je tiež veľmi dôležité zamerať sa na našu psychiku. Začať si byť sami seba vedomí. Vnímať naše potreby a napĺňať ich v našich životoch.
Hľadať odpovede sami v sebe, miesto „tam“ vonku. Veľakrát sú práve informácie a normy zvonku príčinou toho, že máme pocit, že zlyhávame (a zlyhávajú aj naše črevá).
Hrubé črevo je našou temnou stránkou a treba ho presvietiť svetlom našej duše. Je potrebné vziať zodpovednosť sami za seba do svojich rúk.
Najdôležitejšie pre fungovanie zdravého čreva je dostatok vlákniny, zeleniny, ovocia a vody. Zlatým pravidlom je nekombinovať veľké množstvo surovín v jednom jedle a udržiavať dostatočnú pauzu medzi jedlami.
Ak tomu tak nie je, potrava v črevách zahníva, sme nafúknutí, unavení, je nám ťažko a trpíme nadúvaním.
Z obilnín je vhodná ryža, ryžové otruby, ovos alebo pohánka. Zo strukovín je vhodná čierna šošovica a žlté sójové bôby.
Dôležitá je aj zelenina ako je cesnak, ktorý je od pradávna používaný ako vypudzovač črevných parazitov, cibuľa, pór, zázvor, čierna reďkev, kyslá kapusta alebo ružičkový kel.
Z ovocia jablká, hrušky, kaki, kokosový orech a figy. Vhodné sú takmer všetky druhy rýb (v tomto období pripravujeme so zahrievajúcim korením) a tučnejšie mäsa, ako je bravčové.
Vhodné sú aj vlašské orechy (pozor na množstvo, sú horšie stráviteľné), jedlé gaštany, med či usušené lesné huby.
Z byliniek, ktoré podporujú trávenie, odporúčame najmä rascu, fenikel, aníz a zahreje nás aj muškátový oriešok (vo väčšom množstve pôsobí ako opiát, pozor teda aj tu na jeho množstvo).
Ďalej je výborný pľúcnik lekársky, ktorý je odporúčaný na upokojenie čriev pri hnačkách, rovnako tak ako škorica. Mliečne výrobky až do jari vypúšťame, vnášajú do tela chlad a zahlieňujú nás. Obzvlášť, ak máme zanesené črevá.
Na podporu peristaltiky čriev môžeme vyskúšať indickú vlákninu tzv. psyllium alebo zelený íl.
Obdarovávajme ostatných aj sami seba – nádejou, láskou, pokorou a vnútornou vierou v život i seba samých.
S láskou
Miriam
(Spracované podľa moje-pravdy.cz)
V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto
Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?
Samé príjemnosti ?
“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”
Janka V.