fbpx

ADVENTNÝ KALENDÁR HOJNOSTI

Prepíš za 24 dní vadné programy na hojnosť v podvedomí.

Začíname už 1.12. Pridáš sa?

#ZDRAVIE Rady na január

V mesiaci január trpí najviac močový mechúr. Jednak reaguje na to, že je vonku zima, jednak aj na to, že sa občas môžeme cítiť pod nejakým tlakom.

Január je doba novej vnútornej nádeje lepších zajtrajškov. Príroda ešte hlboko spí a zbiera silu na príchod jari a novej energie. Je potrebné si z nej vziať príklad.

Nadradeným orgánom sú obličky a pre tých je najlepšie držať bedrá a nohy v teple, ako hovorievali už naše babičky – chce to pokoj a nohy v teple takže je to stopercentná pravda.. 🙂

V snoch sa problémy s močovým ústrojenstvom môžu manifestovať do snov o vode, kalnej a studenej vode, o strachu.

Január – močový mechúr

Január je pre mnohých doba nových predsavzatí, prianí, plánov, nových aktivít a rozhodnutí. Je to doba novej vnútornej nádeje lepších zajtrajškov.

Príroda ešte hlboko spí a zbiera silu na príchod jari a novej energie. Je potrebné si z nej vziať príklad, viac spať, odpočívať, nazerať do svojho vnútra a zhromažďovať duševné i fyzické sily na celý nadchádzajúci rok.

Zime vládne element vody a energie je málo. Najcitlivejšími orgánmi sú v januári močový mechúr a vo februári obličky.

Močový mechúr je miesto, kde sa zhromažďuje moč pred tým, než odíde z tela. Je produkovaný obličkami a je to jednoducho povedané „odpadová voda“ z tela.

Svetlo žltá až priehľadná farba nám ukazuje na dostatok tekutín v tele, naopak tmavo žltá až hnedá na ich nedostatok.

Ako sa oslabenie močového mechúra prejavuje?

Medzi najčastejšie (prevažne chronické) poruchy tohto orgánu môžeme zaradiť zápaly močovodov a močového mechúra, zvané cystitídy, rôzne mykózy, zúženie močovodov a močovej trubice až po nádorové ochorenia.

Prejavom oslabenia močového mechúra je časté chodenie na toaletu sprevádzané pálením alebo aj bolesťou pri močení a v podbrušku. Všeobecne sa hovorí, že sú na zápaly náchylnejšie ženy.

Medzi ďalšie prejavy patria aj:

  • studené ruky a nohy (pozor na ich prechladnutie),
  • časté nočné močenie,
  • zápaly stredného ucha,
  • hluchota,
  • nočné mory a pomočovanie u detí (spodný plač dieťaťa = tlak rodičov a školy),
  • bolesti chrbta (obzvlášť v bedrovej oblasti a oblasti krčnej chrbtice a stuhnutosť okolo celej chrbtice)
  • problémy s kosťami,
  • prímes hlienov či krvi v moči,
  • kŕče v lýtkach,
  • bolesti päty,
  • bolesti na zadnej strane stehien a v podkolení,
  • upchatý nos,
  • krvácanie z nosa.

Nezabudnite hlavne na to, že každá choroba má aj svoju duchovnú príčinu. Čo sa týka práve močového mechúra, príčina leží najmä v lipnutí na starých názoroch, strachu z uvoľnenia a skrytých slzách.

Zápal a bolesť močového mechúra sú naše hlboko ukryté slzy a krivdy, ktoré úzko súvisia s našimi vzťahmi. Naučme sa zbavovať všetkého starého, vyjadrujme svoje vnútorné pocity, príjemné a aj nepríjemné.

Ako sa dostať do rovnováhy?

Zo všetkého najskôr je potrebné doplniť do organizmu dostatok prirodzených tekutín (napr. filtrovanú vodu a bylinkové čaje) a močový mehchúr tzv. prepláchnuť.

Je potrebné sa vyvarovať všetkému umelo sladkému, či už sú to sladené nápoje alebo aj cukor vo všetkých jeho podobách. Sladké nám znemožní odplaviť choroboplodné baktérie z tela.

Môžeme tiež použiť éterické oleje (rozmarín, borovica, šalvia, eukalyptus) na pravidelné masáže podbruška. Zmyslovým orgánom močového mechúra sú uši, dávajte si teda pozor na ich ofúknutie zimným vetrom.

Močenie je určité uvoľnenie nahromadeného tlaku tekutiny, a pokiaľ to prenesieme na psychiku, na našu dušu, je potrebné sa naučiť uvoľňovať svoje vnútorné duševné tlaky.

Strach, podráždenosť, zlosť, neschopnosť presadiť sami seba (najmä u detí) alebo pocit neslobody oslabuje, až blokuje, náš močový mechúr.

Je teda dôležité naučiť sa vyjadrovať svoje emócie a potreby, jemne, bez prehnaného afektu a zloby. Pestovať pravidelnú duševnú hygienu.

A ako už bolo napísané vyššie, je potrebné si dopriať dostatok odpočinku a spánku a pokiaľ možno sa vyhýbať stresu (vedieť ho uvoľniť).

Z duchovného hľadiska

je potrebné nenechať so sebou nikým a ničím manipulovať a podliehať tlaku.

Pokiaľ trpíte častými zápalmi močového mechúra, potom je takmer isté, že je ložisko toxínov v obličkách a je potrebné detoxikovať močové ústrojenstvo komplexne a verte, že sa problémov raz a navždy dokážete zbaviť!

Energiu do obličiek a močového mechúra povzbudíme aj trením dlaní o seba a následným priložením na miesta obličiek a močového mechúra.

Z byliniek

Sú ideálne:

  • brusnice a čučoriedky v akejkoľvek podobe,
  • zlatobyľ obyčajná,
  • žihľava,
  • vres,
  • lipa,
  • ihlica tŕnitá,
  • breza,
  • medovka,
  • a ďalej potom konzumácia tekvicových semienok.

Obmedziť by sa malo solenie, červené mäso, sladkosti, cukor a sladké nápoje.

Aké potraviny nám pomôžu posilniť močový mechúr?

Vonkajší chlad sa rozbehol naplno a my potrebujeme prehrievať organizmus. Strava by mala byť sýtejšia a bohatšia na tuky. Je vhodné zaradiť viac potravín slanšej chuti a vyhnúť sa jednoduchým cukrom.

Pri zápaloch je dobré dopĺňať vitamín C v prirodzenej forme, ktorý je potrebný na okyslenie moču a tým pádom na boj organizmu s choroboplodnými zárodkami. Preventívne tiež pôsobia brusnice (šťava alebo sušené plody).

Január je doba konzumácie strukovín, najmä malých červených fazuliek, žltých a čiernych sójových bôbov alebo fazule. Medzi vhodné obilniny patrí pohánka, ovos, amarant, krúpy alebo divoká ryža.

Z ovocia sú vhodné pečené jablká a najvhodnejšia zelenina je koreňová a kvasená (kapusta), cesnak a cibuľa. Vnútorné teplo nám dodajú polievky (zeleninové aj mäsové vývary bez múky).

Na dodanie potrebných enzýmov do organizmu môžeme použiť miso pastu alebo umeocot.

Čo sa týka citrusových plodov a mliečnych výrobkov, platí rovnaké odporúčanie ako na jeseň, teda úplne vypustiť, pretože do nášho tela prinášajú chlad a zahlieňujú. Vyhnite sa tiež nadmernej konzumácii alkoholu.

Pre posilnenie močového mechúra si urobme čaj z kvetov bazy čiernej, prasličky, skorocelu alebo brezy. Narušenú činnosť močového mechúra lieči aj Kalisia voňavá, ktorá je tiež silným antioxidantom a používa sa aj na liečbu obličiek.

Z tela vylučuje toxické látky a okrem týchto chorôb sa dá použiť takmer na čokoľvek (podporuje činnosť prostaty, reguluje hnačky či zápchu, odstraňuje opuchy, hojí rany, …)

Za zmienku stojí aj bylina Buchu, na ktorú nedajú dopustiť najmä juhoafričania a ktorá tiež slúži na liečbu močového mechúra a obličiek.

Určite nesmieme zabudnúť na lipkavec, kukuričné vlákna či prasličku, ktoré majú na náš močový mechúr veľmi pozitívny a upokojujúci vplyv. Praslička sa navyše používa na liečbu močových kameňov.

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný. život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre