Dnes, 12. januára, máme najkrajší deň nášho života.
Tak užívajme, milí moji!
Z dvanástky sme dostali darom:
Výzvou je
Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.
Mužské meno Ernest má nemecký pôvod a v preklade znamená čestný, rozhodný, horlivý. Ernestovia majú pokojnú, takmer flegmatickú povahu.
Sú pracovne zdatní, prívetiví a desia sa ľudí, ktorí sa robia dôležitými a neprimerane reagujú. Zvláštne u Ernestov je, že radi študujú alebo robia dve veci naraz. Priťahujú ich slobodné povolania.
Majú výraznú obrazotvornosť a umelecké sklony. Sú aj tajomní a často zasnení. Ernestovia budia dojem, že si chcú zachovať odstup. Chodia dokonale oblečení, od detstva si potrpia na vkusné ošatenie
Bol slovenský národný buditeľ, kodifikátor spisovnej slovenčiny, politik, filozof, historik, jazykovedec, spisovateľ, básnik, publicista publicista, redaktor a pedagóg.
Ľudovít Štúr bol najvýznamnejší predstaviteľ slovenského národného života a vedúca osobnosť slovenského národného obrodenia v polovici 19. storočia.
Bol kodifikátor slovenského spisovného jazyka založeného na stredoslovenských nárečiach (1843), jeden z vedúcich účastníkov Slovenského povstania v rokoch 1848 – 1849 a poslanec uhorského snemu za mesto Zvolen v rokoch 1847 – 1848.
V roku 2015 vyrobila RTVS dokumentárny film o jeho živote a diele – Ľudovít Štúr.
Pustite si miľníky v živote Ľudovíta Štúra.
A ešte trochu humoru na štúrovskú tému
Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?
S láskou
Miriam
V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť a prosperita.
Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť. Do Školy hojnosti tadiaľto
Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?
Samé príjemnosti ?
“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”
Janka V.